Thursday, August 13, 2015

Simona Halep la Toronto. Accesul in semifinale a fost realizat

Drumul spre semifinalele turneului de la Toronto este asigurat. Ramane de vazut cine va castiga dintre cele doua adversare care joaca n alt meci, pentru a sti astfel cine dintre ele a juca impotriva Simonei. Jucatoarea de tenis Simona Halep, care ocupa locul 3 WTA si este considerata cap de serie numarul 2, a invins-o joi, cu scorul de 6-3, 5-7, 6-4, in meciul disputat impotriva sportivei germane Angelique Kerber care se claseaza pe locul 11 WTA si care este cap de serie numarul 13, calificandu-se astfel in sferturile de finala ale turneului de categorie Premier 5 Rogers Cup. A fost un meci senzatinal, urmarit de iubitorii tenisului de camp si apreciat de comentatorii sportivi. Astfel, Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Toronto si a adaugat 190 de puncte WTA, plus un premiu de 52.430 de dolari. Vezi Simona Halep s-a calificat pentru mai multe detalii. Stiu ca Simona are putere suficienta sa castige si urmatorul meci, de aceea scriu aici inca de acum ca sa o felicit pentru victoria pe care o va avea. Stiu ca va gasi puterea necesara si ca va fi net superioara concurentei ei. Nu stiu daca va castiga turneul, pentru ca nu am destule informatii in ceea ce priveste jucatoarele care au mai ramas in cursa, ce locuri ocupa in clasament si ce nationaltati au si de cine sunt antrenate. Insa stiu ca Simona are putere si talent sa castige. Asta este tot ce stiu si imi este suficient cat sa ma culc linistit si sa astept stirile online care sa imi spuna despre noile victorii pe care Simona le va avea.